HomeO firmieProdukty i usługiPomocCennik połączeńKontakt z namiMoje konto
 EuroTELEFON | Oferta dla firm | Numery DID | EuroTELFON softphone | Podłączenie | Jeśli chcesz kupić konto EuroTELEFON kliknij tutaj. Zamów konto | Jeśli chcesz kupić sprzęt do obsługi konta EuroTELEFON kliknij tutaj.Sklep z zabawkami

Podłączenie do EuroTELEFON

Podłączenie do naszej sieci VoIP jest łatwe. Wpierw musisz mieć urządzenie lub program pracujący w standardzie SIP. Możesz zakupić takie urządzenie w naszym serwisie prowadzącym sprzedaż naszych usług i telefonów  Jeśli chcesz zacząć natychmiast, nie czekając na dostawę urządzenia, możesz pobrać nasz softphone na PC lub telefon mobilny dostępny tutaj. Wersja Video programu na PC, na Android oraz na iPhone/iPad  ma również wbudowaną obsługę IM (wymiana informacji tekstowych), Presence (prezentacja obecności w sieci) i, co najważniejsze pozwala na prowadzenie video-rozmowy.

Możesz też pobrać programy EuroTELEFON typu softphone.

Krok nr 1

Przed podłączeniem należy uruchomić sobie konto telefoniczne. W tym celu wypełnij formularz zamówienia konta. W wyniku tego dostaniesz informację potrzebną do skonfigurowania urządzenia VoIP lub programu telefonicznego typu softphone.

 

Krok nr 2

Aby skonfigurować urządzenie (telefon, router, przystawkę) lub program, postępuj zgodnie z jego instrukcją. Z pewnością konieczne będzie podanie parametrów sieci oraz twój Login dla urządzenia VoIP.  Parametr "Domain name" / "Sip proxy" / "Outband proxy" powinny być ustawione na "sip.eurotelefon.eu" lub "80.72.40.10", port 5060. W polu "Realm" (jeśli potrzeba) wpisujemy "EuroTELEFON". DTMF ustawiamy na RFC2833 lub OutBand.
 Pozostałe parametry powinny działać w swych ustawieniach domyślnych. Nazwa użytkownika to numer VN jaki został wygenerowany dla Panstwa w naszej sieci. Z numerem tym podano Państwu również hasło dla urządzenia VoIP, które wpisujemy w polu "Password".  Po prawidłowym skonfigurowaniu, powinno być słychać sygnał gotowości po podniesieniu słuchawki. To oznacza, że urządzenie / program jest prawidłowo skonfigurowany i zarejestrował się w serwisie EuroTELEFON. Możesz zadzwonić na numer  *110 lub #110, aby dowiedzieć się jaki jest stan naładowania Twojego konta.

Dodatkowe informacje o konfiguracji różnych urządzeń i programów uzyskasz tutaj.

Konfigurację programu eyeBeam X-Lite 3.0 / eyeBeam 1.5  znajdziesz tutaj.


Krok nr 3

Na razie masz już konto telefoniczne w naszej sieci i przygotowane do pracy urządzenie VoIP lub program telefoniczny.

Jednak, jeśli przy zamawianiu (w kroku nr 1) konta telefonicznego, nie dokonano wstępnej wpłaty, lub nie zrobiono jej po zalogowaniu się do Panelu Konta Telefonicznego, konto jakie posiadasz pozwala jedynie na wykonywanie połączeń wewnątrz sieci EuroTELEFON lub na numery darmowe w Polsce (numery alarmowe i numery na 800...). Aby móc wykonywać normalne połączenia do wszystkich publicznych sieci, trzeba dokonać zasilenia konta, które możesz zrobić ze swojego Panelu Konta Telefonicznego lub Panelu Konta Firmowego.