HomeO firmieProdukty i usługiPomocCennik połączeńKontakt z namiMoje konto
  FAQ | Podłączenie do EuroTELEFON  |  Konfiguracja sprzętu  |  Funkcje  Regulamin | Wymagania | Zgłaszanie problemu

Często zadawane pytania

 

Pytania ogólne

Ile to kosztuje? 
Czy jest dostępna pomoc?
Czy muszę kupić telefon lub inne urządzenie?
Jaki będę miał numer?
Czy mogę używać swego telefonu komórkowego z systemem ?
Jakim numerem będę się prezentować (CLIP)?
Czy mogę zadzwonić na normalny telefon?
Jaka jest jakość dźwięku?
Jak można dodzwonić się do mnie z poza sieci EuroTELEFON?
Czy jest możliwe nagrywanie rozmów?
Czy mogę serfować po Internecie podczas rozmowy?
Telefon SIP - co to takiego?
Co oznacza broadband?
Co to jest NAT?

Pomoc w ustawieniach

Gdzie mogę wykupić konto?
Gdzie mogę nabyć telefon IP lub inne urządzenie tego typu?
Jestem za ścianą NAT - co mam zrobić?
Jak mogę skonfigurować system?
Czy dostępna jest pomoc typu "szybki start"?

Wymagania

Czy muszę mieć komputer?
Czy można używać systemu operacyjnego Mac lub Linux?
Czy muszę kupić telefon lub inne urządzenie?
Czy mogę używać połączenia internotowego typu dial up?

Jak używać EuroTELEFON

Jak zadzwonić do kogoś?
Czy mogę zadzwonić z normalnego telefonu korzystając z mego konta w EuroTELEFON?
Do kogo mogę zadzwonić?
Kiedy mogę dzwonić?
Jak mogę sprawdzić swoje wiadomości głosowe?
Jak sprawdzić stan naładowania swego konta?
Jak można zadzwonić do mnie?
Czy mogę wysyłać SMSy ?
Czy mogę odbierać SMSy ?

Pytania ogólne

P:  Ile to kosztuje?

O: Połączenie w sieci EuroTELEFON jest darmowe. Jeśli chcesz połączyć się z kimś, kto ma standardowy lub mobilny telefon, sprawdź nasz cennik dla usługi EuroTELEFON. 

P:  Czy jest dostępna pomoc?

O: Tak, oferujemy kilka rodzajów pomocy. Po pierwsze urządzenia zakupione u nas są już prekonfigurowane do konta w sieci EuroTELEFON. Jednak w razie potrzeby udzielimy wszelkiej możliwej pomocy przez telefon lub przez Internet by pomóc uruchomić urządzenie.  Taką samą pomoc, na ile to możliwe udzielimy w razie problemów z konfiguracją innych urządzeń lub programów typu "softphone". 

P:  Czy muszę kupić telefon lub inne urządzenie?

O:  Nie, można stosować dowolny program, tzw. "softphone" zainstalowany na komputerze. Informacje o programach tego typu dostępne są tutaj.

P:  Jaki będę miał numer?

O:   W ramach sieci dostaniesz 8-cyfrowy numer zaczynający się na "803". Jeśli chcesz by abonenci innych sieci (zwłaszcza klasycznych) mogli się do Ciebie dodzwonić, możesz sobie dodatkowo zamówić numer DID zlokalizowany w jednym z 80 krajów  świata w tym z Polski. Uruchomienia tego numeru możesz dokonać ze swego Panelu Konta Telefonicznego lub Panelu Konta Firmowego korzystając z funkcji "Numery wirtualne".

P:  C mozygę używać swego telefonu komórkowego do dzwonienia w sieci EuroTELEFON?

O:   Tak. Udostępniamy programy EuroTELEFON typu softphone na telefony i tablety Windows Mobile, Android, Iphone / Ipod oraz telefony pracujące pod kontrolą systemu Symbian (np. Nokia). Dzięki temu możliwe jest odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych w naszej sieci korzystając z łącza do Internetu typu WiFi lub 3G/UMTS/LTE. Dodatkowo dostępne są na rynku telefony IP bezprzewodowe. Informacje znajdziesz tutaj

P:Jakim numerem będę sie prezentować (CLIP)?

O:  Jeśli pobierzesz sobie jakiś numer DID, np. ze strefy Warszawy, będzie możliwe ustawienie Twojej prezentacji tym numerem. Jest też możliwe uruchomienie prezentacji Twoim numerem komórkowym, jeśli uruchomisz swoje konto w EuroTELEFON na swojej komórce przy pomocy udostępnianych przez nas programów na większość typów telefonów komórkowych. Jednak jest to możliwe dopiero po wykonaniu procedury weryfikacji Twego numeru komórkowego.

P:  Czy mogę zadzwonić na normalny telefon?

O:  Tak, w sieci EuroTELEFON połączenie z telefonami stacjonarnymi (PSTN) oraz mobilnymi jest obsługiwane.

P:  Jaka jest jakość dźwięku?

O:  To zależy od kodeku (konwertera analogowo-cyfrowego) używanego podczas połączenia. Kodeki G711u, G711a (często zwane kodekami PCM) dają najlepszą jakość, która jest zwykle co najmniej tak dobra jak jakość w zwykłym telefonie.

P:  Jak można dodzwonić się do mnie z poza sieci EuroTELEFON?

O:  Jeśli posiadasz numer DID, każdy może dodzwonić się na ten numer. Jeśli nie posiadasz numeru DID, można zadzwonić na numer +48 (22) 256-9709. Włączy się automatyczny system zapowiedzi (IVR). Proszę przełączyć się na wybrany język (1 - polski, 2 - angielski). Nastęnie nasz system zapyta o numer. Teraz można wykręcić dowolny numer VN w sieci EuroTELEFON.

P:  Czy jest możliwe nagrywanie rozmów?

O:  Tak, ale możliwość ta jest dostępna tylko dla użytkowników konta firmowego ET-PBX. Można ją uruchomić logując się do tego konta jako administrator. Należy wówczas wejść na funkcję "Użytkownicy", zaznaczyć wybrane konto telefoniczne i rozwinąć zakładkę "Uwierzytelnienie", Będzie tam opcja "Nagrywanie rozmów", którą można zaznaczyć. Należy pamiętać o uruchomieniu odpowiedniej zapowiedzi z informacją dla dzwoniącego o nagrywaniu połączenia. Można to zrobić korzystając z funkcji "Recepcja" lub "Reguły odbierania". Nagrania będą dostępne z funkcji "Nagrane rozmowy".

P:  Czy mogę serfować po Internecie podczas rozmowy?

O:  Tak, jeśli szerokopasmowe połączenie, które posiadasz pozwala na to. Zwykle połączenie typu SDI lub Neostrada 512 lub podobne już wystarcza.

P:  Telefon SIP - co to takiego?

O:  SIP oznacza Session Internet Protocol (protokół nawiązywania sesji połaczenia). Jest to obecnie najpopularniejszy standard do nawiązywania połączeń głosowych w Internecie. Nasz system używa właśnie tego protokołu.

P: Co oznacza broadband?

O:  Zwykle za broadband (połączenie szerokopasmowe) uważa się wszystkie takie połączenia, które są szybsze od modemu, np. DSL, modem kablowy, ISDN, T1.

P:  Co to jest NAT?

O:  NAT oznacza Network Address Translation (maskowanie adresów). Jest to typ ściany ogniowej, która utrudnia komunikację telefoniczną przez Internet z urządzeniami za nią schowanymi.  Nasza firma stosuje specjalny system, który pokonuje ten problem, dzięki czemu komunikacja odbywa się normalnie, nie zależnie, czy którykolwiek z rozmówców jest za taką ścianą, czy nie.


Top

Wymagania

P:  Czy muszę mieć komputer?

O: Nie, komputer nie jest potrzebny do dzwonienia w sieci EuroTELEFON. Większość użytkowników stwierdza, iż telefony w tradycyjnym stylu są łatwiejsze i bardziej naturalne w użyciu. Jednak, ponieważ wszystkie funkcje zarządzania swoim kontem telefonicznym realizowane są przez przeglądarkę internetową, wskazane jest posiadanie dostępu do komputera.

P:  Czy można używać systemu operacyjnego Mac lub Linux?

O: Tak, jeśli chcesz użyć komputera z programem typu "softphone", możesz znaleźć wiele takich programów na te systemy operacyjne w sieci.

P:  Czy muszę kupić telefon ?

O:  Nie, można stosować dowolny program, tzw. "softphone" zainstalowany na komputerze. Informacje o programach tego typu dostępne są tutaj.

P:  Czy mogę używać połączenia internetowego typu dial up?

O: Minimalne wymagane pasmo przenoszenia to 80 Kb/s  w każdym z kierunków.  Dodatkowo połączenie musi być stabilne i spełniać normę QoS aby mogło transmitować odpowiednio szybko pakiety z dźwiękiem. Aby sprawdzić jakość swego połączenia, możesz użyć specjalnego programu testującego trasowanie pakietów. Proponujemy produkt tego typu o nazwie "Ping Plotter", który można pobrać w wersji "trial" pod adresem http://www.pingplotter.com.


Top

Pomoc w ustawieniach

P:  Gdzie mogę wykupić konto?

O:  Jesteś w dobrym miejscu: kliknij tutaj

P:  Gdzie mogę nabyć telefon IP lub inne urządzenie tego typu?

O:  W naszym serwisie sprzedającym nasze produkty. Kliknij tutaj.

P:  Jestem za ścianą NAT - co mam zrobić?

O:  Bez różnicy. Konfiguracja jest identyczna jak dla podłączenia bez ściany typu NAT. Jednak możesz dodatkowo uruchomić funkcję budzenia NAT (NAT keep  alive) lub funkcję STUN.

P:  Jak mogę skonfigurować system?

O:  Informacja o konfiguracji dostępna jest tutaj.

P:  Czy dostępna jest pomoc typu "szybki start"?

O: Tak, kliknij tutaj.

Top

Jak używać EuroTELEFON

P:  Jak zadzwonić do kogoś?

O:  Podnieś słuchawkę i wykręć numer. Z abonentami naszej sieci łączymy się przez wykręcenie ich 8-cyfrowego numeru VN (numer wewnątrz naszej sieci) poprzedzonego prefiksem "00". Połączenie takie jest wówczas bezpłatne.  Połączenia w kraju realizujemy przez wykręcenie kodu strefy + numer abonenta (nie wykręcamy "0" na początku). Połączenia międzynarodowe uzyskujemy po wykręceniu 00 + kod kraju + kod strefy + numer abonenta. Np do Niemiec wykręcimy 0049..., do USA wykręcimy 001..., itd.

P:  Czy mogę zadzwonić z normalnego telefonu korzystając z mego konta w EuroTELEFON?

O:  Tak. Wpierw należy wpisać numer telefonu, z którego będziesz chciał(a) dzwonić na listę numerów autoryzowanych.  W tym celu zaloguj się do swego Panelu Konta Telefonicznego i wybierz funkcję "Autoryzowane numery". Możesz wpisać dowolny numer telefonu stacjonarnego, czy komórkowego w formacie bez prefixu kraju, np "222569700". Aby wykonać połączenie na koszt Twojego konta, wystarczy zadzwonić z takiego numeru na numer: 222569710 (numer w Polsce / Warszawa). Automatyczny system poprosi o wybór języka, a następnie poprosi o wybranie numeru docelowego. Należy pamiętać, że każdy numer autoryzowany będzie miał nieograniczoną możliwość wykonywania połączeń na cały świat na koszt Twego konta. Koszt sumaryczny takich połączeń to koszt połączenia z numerem 222569710 naliczany na rachunku telefonu z którego dzwoniono, oraz koszt połączenia z numerem docelowym naliczanym na Twoim koncie w sieci EuroTELEFON według naszego cennika.

P:  Do kogo mogę zadzwonić?

O:  Do kogokolwiek na Świecie. Dostępne są połączenia do tradycyjnych sieci, sieci typu VoIP (np FWD, IAX) oraz na konkretny numer IP.

P:  Kiedy mogę dzwonić?

O:  O każdej porze dnia i nocy

P:  Jak mogę sprawdzić swoje wiadomości głosowe?

O:  Jeśli masz telefon ze wskaźnikiem "Wiadomość oczekująca", poinformuje Cię o nadejściu wiadomości głosowej. Niektóre telefony mają migającą diodę, inne dają sygnał dźwiękowy. Zawsze też możesz sprawdzić swoją wiadomość wykręcając "#197" lub "*197" - język polski lub "#198" lub "*198" - język angielski. Więcej informacji na temat wiadomości głosowych, kliknij tutaj.

P:  Jak mogę sprawdzić stan naładowania swego konta?

O:  Możesz sprawdzić stan naładowania swego konta  wykręcając "#110" lub "*110" - język polski lub "#111" lub "*111" - język angielski.

P:  Jak można zadzwonić do mnie?

O:  Abonent innych sieci może zadzwonić na Twój publiczny numer DID,  jeśli go posiadasz.  Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i wybrania sobie numeru DID z  dowolnej strefy z Polski lub z innego kraju spośród 70 krajów świata. W Panelu Konta Telefonicznego  dostępna jest funkcja "Numery wirtualne" pozwalająca na wybranie dowolnej liczby numerów publicznych (DID), co pozwala odbierać połączenia z różnych krajów świata, których koszt dla dzwoniącego z tych krajów będzie  wyliczany według jego lokalnej taryfy. To pozwala na uniknięcie kosztów połączeń międzynarodowych.

P: Czy mogę wysyłać SMSy ?

Tak. SMSy można wysyłać zarówno do sieci zewnętrznych, jak i do abonentów wewnętrznych w EuroTELEFON, na ich numery VN lub na ich numery wewnętrzne w centrali ET-PBX jeśli wysyłamy taki SMS z innego abonenta centrali ET-PBX w EuroTELEFON. Jeśli wysyłamy SMS do sieci zewnętrznej, należy zwrócić uwagę, by numer docelowy był podany z prefiksem kraju. Może też (ale nie musi) mieć prefix "00" lub "+" na początku numeru. Niestety nie gwarantujemy skuteczne zrealizowanie wysyłki SMSa, jeśłi numer docelowy nie będzie podany według tej zasady.

SMSy można wysyłać tylko z Portalu Konta Telefonicznego lub Portalu Konta Firmowego ET-PBX po zalogowaniu się do niego loginem konta telefonicznego wewnątrz centrali ET-PBX, lub z softphonów zainstalowanych na telefonach mobilnych lub na komputerze PC  oraz z telefonów SIP spelniających odpowiednie standardy.

P: Czy mogę odbierać SMSy ?

Tak. SMSy można odbierać tylko z Portalu Konta Telefonicznego lub Portalu Konta Firmowego ET-PBX po zalogowaniu się do niego loginem konta telefonicznego wewnątrz centrali ET-PBX, lub przy pomocy softphonów zainstalowanych na telefonach mobilnych lub na komputerze PC  oraz na telefonach SIP spełniających odpowiednie standardy.

Top