HomeO firmieProdukty i usługiPomocCennik połączeńKontakt z namiMoje konto
  FAQ | Podłączenie do EuroTELEFON  |  Konfiguracja sprzętu  |  Funkcje  Regulamin  Wymagania | Zgłaszanie problemu

Urządzenia i programy dla telefonii internetowej


EuroTELEFON współpracuje z wszelkimi urządzeniami dostosowanymi do standardu SIP dla telefonicznej komunikacji IP. Rozróżniane są trzy rodzaje takich urządzeń: typu hard, typu soft oraz typu firm. Poniżej dajemy krótki opis  każdego z typów wraz z przykładami urządzeń, które przeszły pozytywnie testy w naszej firmie.  Jednak ponieważ nasz system jest otwarty i dopuszczamy każde urządzenie spełniające standard SIP, użytkownik może się spotkać z innymi procedurami konfiguracji, niż pokazane przez nas. Jeśli chcesz zastosować urządzenie inne niż pokazane przez nas, proszę nam dać znać, abyśmy mogli dokonać testów i udostępnić procedurę konfiguracji.

Typ Hard phones to urządzenie, które podłączasz do własnej sieci zwykle przez odpowiednie gniazdo typu ethernet.  Są najłatwiejsze do użycia, ponieważ są całkowicie niezależne od komputera. Oznacza to, że mogą pracować nie zależnie od tego czy Twój komputer jest włączony, lub czy w ogóle posiadasz komputer. Poza tym jest miło posługiwać się zwykłą słuchawką telefoniczną zamiast mikrofonu i głośników komputerowych.

 

Urządzenia AVM
Urządzenia Linksys
Telefon Planet VIP-150T
Adapter Planet VIP-156
Routery DrayTek 2500, 2600 i 2900 z opcją V

 

 
Typ Soft phones  to zwykłe programy zainstalowane na Twoim komputerze, które używają karty dźwiękowej jako interfejsu użytkownika. Większość nowych użytkowników zaczyna swoją przygodę z VoIP od takich programów ze względu na ich niską cenę (lub jej brak) oraz łatwość instalacji. Niedogodność to konieczność posiadania komputera, oraz niewygoda używania mikrofonu i głośników.

Programy EuroTELEFON
Programy na PC oraz na telefony i tablety w standardzie Android, Windows Mobile, Symbian (np. Nokia) i IPhone/IPod.


Programy innych firm:

eyeBeam X-Lite 3.0 / eyeBeam 1.5
Xten X-Lite / X-Pro
SJ Labs - SJPhone


 
Typ Firm phones  to kombinacja typu softphone i hardphone.  Specjalna słuchawka podłączana do komputera łączem USB pozwala używać telefonu podobnie jak zwykłego, jednak wymagana jest instalacja na komputerze sterowników  dla słuchawki oraz samego programu typu softphone.

USB Phone

Top