HomeO firmieProdukty i usługiPomocCennik połączeńKontakt z namiMoje konto

  FAQ  | Podłączenie do EuroTELEFON | Konfiguracja sprzętu | Funkcje | Zasady sprzedaży | Gwarancja | Wymagania
Konfiguracja systemu VoIP dla routerów DrayTek

 

Routery DrayTek charakteryzują się stabilną pracą, zapewniają szeroki zakres zaawansowanych usług sieciowych i z tego powodu mogą być stosowane zarówno w domowej instalacji, w małym biurze, jak i w firmach potrzebujących połączeń sieciowych pomiędzy wieloma swoimi oddziałami.

W tej instrukcji pokażemy jak skonfigurować funkcję VoIP w routerze. Zakładamy, że inne funkcje routera, w tym połączenie z Internetem, są już skonfigurowane. Konfiguracja samego połączenia z Internetem jest doskonale opisana w polskiej ulotce dołączanej do instrukcji obsługi routera.

Krok nr 1

Zaloguj się do swego routera używając przeglądarki internetowej. Zobaczysz stronę główną routera.

Kliknij na opcję 'VoIP Setup'. Pokaże się menu konfiguracji systemu VoIP, z którego wybierz 'SIP Related Functions Setup'.


 

Krok nr 2

Zobaczysz planszę przeznaczoną do skonfigurowania połączenia z serwerami SIP dla funkcji telefonii IP. Można skonfigurować 2 różne konta VoIP na dwóch dowolnych serwerach SIP. Poniżej pokazujemy konfigurację dla pierwszego portu telefonicznego FXS.

 

W polu 'Domain', 'Proxy' oraz 'Outbound Proxy' wpisz
'sip.eurotelefon.pl'.

W polu 'Display Number' wpisz numer VN (lub DID, jeśli go posiadasz).

W polu 'Account Name' oraz 'Authentication ID' wpisz numer VN otrzymany wraz z informacją o koncie, przy jego założeniu.

W polu 'Password' wpisz hasło, które zostało przesłane wraz z informacją o koncie, przy jego założeniu.

Kliknij przycisk OK.


 

Krok nr 3

Ponownie pokaże się menu konfiguracji systemu VoIP, z którego wybierz 'Voice Call Status'.

Zobaczysz planszę pokazującą status obu kanałów VoIP, obsługiwanych przez router.

Upewnij się, że przy numerze kanału, który właśnie skonfigurowałeś, pojawiło się oznaczenie (R). Jeśli widzisz to oznaczenie, twój router zalogował się do serwera  EuroTELEFON. Możesz też zmienić głośność słuchawki w telefonie podłączonym do wybranego portu FXS przyciskami '<<' i '>>'. Natomiast przyciskiem 'View Log' wyświetlisz planszę z rejestrem ostatnio wykonanych połączeń telefonicznych.

Możesz zamknąć przeglądarkę i podłączyć dowolny analogowy telefon do portu FXS właśnie skonfigurowanego, i rozpocząć normalną eksploatację telefonu.

Top